Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

Oferta kulinarna ŚKS w powiecie włoszczowskim

 

 

 

Potrawy tradycyjne

Potrawy tradycyjne i lokalne oferowane przez restauracje i gospodarstwa agroturystyczne znajdujące się na szlakuDanielówka1. Gospodarstwo Agroturystyczne "Danielówka"

• zalewajka świętokrzyska
• szarlotka świętokrzyska
• prazoki ze smażonką
• ciasto drożdżowe z gruszkami babci Lodzi

Ewelina Barczyńska
Ciemiętniki 1
29-120 Kluczewsko
501 520 514
danielowka@onet.eu
www.danielowka.eu

Dostępność: cały rok

 

Gospodarstwo Eko-Agroturystyczne Danielówka położone jest w gminie Kluczewsko charakteryzującej się różnorodnym środowiskiem przyrodniczym, które tworzą przepływające rzeki Pilica i Czarna Włoszczowska, przy udziale znacznych kompleksów leśnych. Czyste powietrze, dobre warunki klimatyczne oraz położenie w obszarze chronionego krajobrazu sprawiają, iż obszar ten stanowi doskonałą bazę dla turystyki i rekreacji. Gospodarstwo powstało w 2015 roku. Jego właścicielki – dwie siostry Barczyńskie specjalizują się w hodowli danieli, które stanowią również atrakcję gospodarstwa. Niewątpliwą specjalnością Danielówki jest wyśmienita kuchnia tradycyjna oraz domowe przetwory. Organizowane są tu warsztaty domowej spiżarni. Wyjeżdżający goście, oprócz niezapomnianych wrażeń z pobytu, zabierają ze sobą słoiki własnoręcznie przyrządzonych przetworów i kartki z przepisami na tutejsze smakowitości. Danielówka jest laureatem I miejsca w konkursie wojewódzkim „Piękne i bezpieczne gospodarstwo agroturystyczne” 2016 roku.

„Wsi spokojna wsi wesoła” to cytat ze słynnego wiersza Jana Kochanowskiego, który idealnie oddaje klimat tego miejsca.

 


 

Projekt opracowany przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tag:

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ