Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. 

Zapraszamy na event promujący Świętokrzyską Kuźnię Smaków

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza zainteresowanych na  event  promujący ofertę Świętokrzyskiej Kuźni Smaków. Wydarzenie nad którym patronat honorowy objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 14 listopada br. w Karczmie Kuźnia Smaków w Tokarni (przy Parku Etnograficznym).

 

 Głównym punktem  wydarzenia  będzie wręczenie certyfikatów marki Świętokrzyska Kuźnia Smaków dwudziestu  podmiotom z powiatu buskiego, pińczowskiego, staszowskiego i starachowickiego wytwarzającym żywność tradycyjną  oraz posiadającym w swojej ofercie potrawy  kuchni regionalnej którzy uczestniczyli   w  projekcie pn.  „Stymulowanie rozwoju rynku produktów regionalnych poprzez markę Świętokrzyska Kuźnia Smaków”  w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Imprezie towarzyszyć będą  prezentacje oferty produktowej ŚKS przygotowane przez podmioty  szlaku kulinarnego  w tym degustacje potraw regionalnych i produktów tradycyjnych, a także  ich sprzedaż. Wśród prezentowanych produktów znajdą się miedzy innymi: twarogi  z Pierzchnicy  i masło z Chmielnika, miody napękowskie, wina z lokalnych winnic, wędliny, sery dojrzewające z Podłazów,  krówka opatowska, przetwory z przetwórni w Zochcinie, pieczywo z Lipnika i wiele innych produktów a także  potrawy regionalne  przygotowane przez restauracje i gospodarstwa agroturystyczne. Wśród produktów i potraw  regionalnych prezentowanych na evencie  znajdzie  się  oferta specjalna  przygotowana  przez nowe podmioty które  otrzymają w Tokarni certyfikaty marki ŚKS.  
                                                                                                                                                                                                                                      Zapraszamy

Udział w evencie tylko po wcześniejszej rejestracji poprzez formularz zgłoszenia przesłany drogą elektroniczną na adres: gwia@sodr.pl


Koordynacja eventu:
Teresa Wąsik tel. 41 372 22 84 do 86 , 507 111 245
Anna Michalska  tel. 372 22 84 do 86

Do pobrania:
Karta zgłoszenia na event

Tag:

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach

 

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ